CristianoRonaldo.pl

czwartek, 27 listopada 2014 rokuOsób online: 6
rejestracja

Cristiano Ronaldo "Obsesja doskonałości"

Z dzisiejszym dniem na naszej witrynie ukazywać się będą rozdziały biografii Luca Caioli - Cristiano Ronaldo "Obsesja doskonałości". Jesteśmy jedynym serwisem w Polsce, który opublikuję książkę Cristiano.

Nie czytałeś jeszcze biografii Twojego ulubionego piłkarza? U nas będziesz miał taką możliwość. Co maksymalnie trzy dni będą ukazywać się kolejne rozdziały, wszystko to aby umilić wam życie na naszej stronie.

 

ROZDZIAŁ I - "Kiedy gasną światła".

Wstęp - Jerzy Dudek.

Pamiętam to bardzo dobrze, bo zdarzało się wielokrotnie przed meczami Realu. Cristiano i kilku innych zawodników, najczęściej Marcelo i Pepe, rozgrywali ciekawą gierkę, dość swobodną odmianę siatko-nogi: wykonywali jakąś skomplikowaną sztuczkę techniczną i podawali do kolegi, który miał tę sztuczkę powtórzyć tak, żeby piłka nie dotknęła ziemi. Patrzyłem na te zawody i często nie mogłem wyjść z wrażenia, co też ci ludzie potrafią - szatnia na Bernabeu pełna jest wybitnych piłkarzy, gwiazd i specjalistów w swoim fachu. Ale tego, co z piłką wyprawiał Ronaldo, nie potrafił powtórzyć nikt.

Poznałem go osobiście w Madrycie, ale pierwszy kontakt mieliśmy w na boiskach angielskich i postawmy sprawę jasno: zdecydowanie bardziej wole grać z nim, niż przeciwko niemu. Potrafi być śmiertelnie niebezpieczny dla obrońców, stwarza ciągłe zagrożenie i każda piłka adresowana do niego może zwiastować gola. Strzela obiema nogami, głową i z piętki, podaje klatką piersiową i plecami, jest do tego piekielnie szybki, niezwykle inteligentny i nadludzko silny. Nigdy nie wiesz, co zamierza zrobić, a kiedy już się dowiesz - cóż, zwykle jest za późno.

Kiedy grałem w Liverpoolu i czekał nas mecz przeciwko Manchesterowi, w którym szalał Ronaldo, boczni obrońcy zawsze prosili o dodatkowe wsparcie. Bardzo trudno jest samemu zatrzymać zawodnika uważanego za jednego z najlepszych na świecie w grze jeden na jeden. Starałem się - i wiem, że robią tak inni bramkarze - poznać ulubione akcje Cristiano; dowiedzieć się, jak najbardziej lubi strzelać, jakie wykonuje zwody. Wszystko po to, żeby być możliwie najlepiej przygotowanym, żeby wyobrazić sobie jego strzał zanim ten jeszcze dojdzie do skutku. Wachlarz jego umiejętności jest jednak tak szeroki, a wybór zagrania tak błyskawiczny, ze często pozostaje tylko wiara we własne umiejętności i odrobinę szczęścia.

Jego wielką bronią są rzuty wolne - niezwykle trudne do obrony, a prawie niemożliwe do złapania. Mają specyficzną rotację i sprawiają bramkarzom wiele problemów - nawet jeśli piłka leci w środek bramki, często muszą wybijać ją bez większej kontroli i mnóstwo goli pada po dobitkach.

Ronaldo, tak jak każdy zawodnik, ma swoje rytuały - zawsze dzień przed meczem, po treningu, prosił mnie lub innego z bramkarzy, i ćwiczyliśmy rzuty wolne. Jeśli był to mecz pucharowy - dodatkowo rzuty karne. Zawsze schodziliśmy z przedmeczowych treningów jako ostatni i teraz, kiedy poznałem jego umiejętności niejako od kuchni, mam na ten temat swoją teorię. Znałem wielu zawodników, którzy świetnie wykonywali stałe fragmenty gry, ale żaden nie robił tego tak mocno i tak precyzyjnie. Pewnie wynika to z jego budowy ciała - ma niesłychanie silne nogi, a przy wzroście 188 cm, nosi buty o rozmiarze zaledwie 41. Kręciłem z nim niedawno reklamówkę dla firmy Castrol, gdzie mierzono możliwości Cristiano, często znacznie przekraczające przyjęte limity. Kiedy on uderza prostym podbiciem, tą swoją małą stópką, z tak ogromną siłą, to piłka wyczynia dziwne rzeczy. Naturalnie szuka jak najmniejszej linii oporu i leci jak balon - nie jest w stanie utrzymać tej samej linii lotu. Świetnie widać to potem w telewizji, kiedy bramkarz porusza się zgodnie z początkowym kierunkiem strzału, ale potem musi korygować swoją pozycję. A sekundy później - wyjmować piłkę z siatki.

Kiedy Ronaldo podpisał kontrakt z ekipą "Królewskich", ja grałem tam już dwa lata, dzięki czemu byłem świadkiem jego przybycia - i spektakularnego rozwoju. Każdy w Realu był w pewnym momencie swojego życia gwiazdą - w szkółce, w reprezentacji swojego kraju, w poprzednim klubie czy po prostu na zajmowanej pozycji. Wielu chłopaków męczyły dyskusje (trwające ponad rok!) na temat tego, czy przyjdzie CR7, czy może jednak nie. Ale kiedy w końcu przyszedł, niemal wszyscy byli zaskoczeni tym, jak został przyjęty. Zorganizowano wielkie show, godne zawodnika ściągniętego za tak olbrzymie pieniądze (pieniądze, które według mnie już się zwróciły). Gdyby część trybun nie była remontowana - pewnie stadion Santiago Bernabeu zapełniłby się do ostatniego miejsca. Tak spragnieni sukcesów byli kibice z Madrytu, a przyjście Ronaldo - a potem Mourinho - było ich zapowiedzią.

Na początku Cristiano musiał rywalizować z innymi zawodnikami - Casillasem, Raulem - którzy już od dawna zaskarbili sobie miejsca w sercach kibiców Los Blancos. Musiał pokazać mocny charakter i potwierdzić swoje umiejętności, a kto jak kto, ale Madridiści potrafią sprawić, że czujesz wielką presję. Cris nie mówił po hiszpańsku, co może nie wydaje się wielkim problemem (zwłaszcza dla Portugalczyka), ale powoduje dyskomfort w komunikacji. Okres aklimatyzacji minął jednak bardzo szybko, już po trzech miesiącach  Ronaldo udzielał wywiadów po hiszpańsku, zaczął bliżej przyjaźnić się z Marcelo i innymi zawodnikami. Szybko wkomponował się w szatnię i stał się jej znaczną postacią - co automatycznie przyniosło efekty na boisku.

Jedną z rzeczy, które jako pierwsze rzucają się w oczy u Cristiano Ronaldo jest jego nieustanne, wręcz obsesyjne dążenie do doskonałości. Perfekcja to jego drugie imię, a widać to dobitnie nawet w jego budowie ciała. Jeśli ktoś zastanawia się, czy to dzieło przypadku, a może odpowiednie geny, nic bardziej mylnego - to wszystko efekt ciężkiej, tytanicznej pracy. Od pierwszego dnia w Realu na treningi przychodzi pierwszy i wychodzi ostatni. Mocno pracuje nad sobą przed zajęciami - na siłowni, oraz po wszystkim, z fizjoterapeutami i masażystami. Niesłychanie ciężki pracuś.

Nie od razu było jednak kolorowo - w pierwszym sezonie nie było widać z jego strony zaangażowania w grę zespołową, co przeszkadzało zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Mówiliśmy mu wiele razy, że sam w pojedynkę nie jest w stanie wygrać żadnego meczu. Z czasem zaczęło się to jednak zmieniać i olbrzymia w tym zasługa Mourinho - uczy Ronaldo, aby nie zatracał swojej osobowości, bo jest ona niezwykle ważna, ale żeby przy tym zaczął grać bardziej dla zespołu. Czas pokazuje, że jest to słuszna droga - jego skuteczność na tym nie ucierpiała, a wszyscy dzisiaj widzą, jak CR7 pracuje dla całej drużyny - podaje, wychodzi na pozycję i wraca do obrony. W tym roku dołożył do tego bramki w ważnych meczach - z Barceloną w Pucharze Króla, gdzie strzelił być może najważniejszą bramkę w swojej karierze w Realu. Miesiąc przed wydaniem tej książki dołożył kolejne bramki Klasyku i zamknął usta wszystkim krytykom.

Poza boiskiem Cris jest osobą niezwykle towarzyską, otwartą na przyjaźnie. Podczas wspólnych kolacji czy bardziej prywatnych spotkań, Ronaldo pokazuje się z zupełnie innej strony niż na boisku, czego idealnym przykładem jest akcja "Szlachetna paczka", w której bardzo mi pomógł. Kiedy kończy się mecz i opadają emocje, to ten niedostępny, często sprawiający wrażenie (mylne!) aroganckiego piłkarz, staje się normalną osobą. Jest niesłychanie wrażliwy i pomocny - do dziś pamiętam to, co powiedział mi na pożegnanie, kiedy odchodziłem z Realu: "jak tylko będziesz czegoś potrzebował, to zawsze dzwoń".

Jestem pewien, że przed Crisem jeszcze mnóstwo dobrych dni, czas radości po wielkich sukcesach i smutku po porażkach. Wiele pięknych bramek i spektakularnych akcji. A po zakończeniu kariery - niewątpliwie wielka sława.

Wielkim szczęściem było dla mnie grać z nim w jednym klubie, a wielkim szczęściem dla wszystkich fanów piłki nożnej jest żyć w czasach, kiedy Cristiano Ronaldo rywalizuje o tytuł najlepszego na świecie, znajduje w tej rywalizacji godnych przeciwników i ma wszystkie argumenty, aby ją wygrać. Niezależnie od tego, kogo historia uzna za najlepszego, Cris ma takie cechy piłkarskie, których nie ma nikt inny. Ma tez cechę niezwykłą: kiedy gasną światła wielkich stadionów, gwiazda CR7 świeci nadal. - Jerzy Dudek.

Następny rozdział ukaże się już jutro!

 

Dodano: 2012-11-23 20:47:58 Autor:
Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: CR7_CR7 Wysłano: 25 listopada 2012; 12:37

kiedy w końcu bd następny rozdział? nie moge sie doczekać :)

Autor: mag97 Wysłano: 24 listopada 2012; 09:20

czytałam. ale nie było tam niczego czego bym nie wiedziała wcześniej. także trochę się nudziłam. teraz czytam "Mourinho - anatomia zwycięscy". a potem na celowniku o Ikerze. ;)

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 22:10

haha nie słyszysz "tego bita" ?! xD

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 22:08

Kurde to chyba jednak nie był twój dom... :P

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 22:06

haha dawaj ;D czekam ;p

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 22:05

Zakochana a moge na hardcora przez ściane? Bo okien tez nie widzę :D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 22:01

hahaa wbijaj oknem xd ;D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 22:01

Eh pa Red i Santi ;(

Zakochana czekam pod twoim domem ale nie wiem gdzie są drzwi :D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 22:00

Ej kto idzie akurat kiedy ja wracam?!

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:59

dobranoc ;D

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:59

Ok, innym razem to nadrobimy:* hihi dobranoc kochani!:*

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:56

paa ;D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:55

spać ?! ej jest 22 dopiero... xd

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:55

Też spadam pa all :D Natuś; nie wykończaj się :*

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:53

Jednak zasypiam..:( właśnie na chwilę zasnełam..

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:53

Ja idę spać ;) dobranoc ♥

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:52

news nowy.

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:48

https://www.youtube.com/watch?v=honzPhGqcE4 to dla wszystkich hahahah kocham to <333333333333333 hahahahhahahahahhahahahahahhahahahhahahahaha

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:46

Ja spadam sie kąpać... A samotni ludzie biorą dłuższe prysznice tak więc... Czekajcie na mnie! Zw.

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:44

ok przypilnujemy :D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:44

;D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:44

Zakochana moze byc nawet jeszcze mocniejsze ;)

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:43

Tylko pilnujcie mnie żebym nie zasnela!:D hahah

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:42

https://www.youtube.com/watch?v=honzPhGqcE4 To jedna z moich ulubionych piosenek.Jak widzę ten teledysk to się śmieje haha jest za.jebisty :D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:42

ok ale z dwóch torebek Emb xD Wiesz coś mocniejszego na rozgrzanie xd ;p

Autor: menka Wysłano: 23 listopada 2012; 21:42

ej smutasy nooo !! Juz mi sie tu śmiać ! W tej chwili!

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:42

Haha Red :D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:41

http://www.youtube.com/watch?v=JT9OOGBv19s&feature=related

To jest ten bit ! Dziś jest piątek, jest impraa xd ;D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:41

Zakochana to ja wbijam :D Przygotuj herbatke ;)

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:40

;/

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:40

Dobra, idziemy do zakochanej!:) robimy imp:) przynajmniej taką małą xd

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:40

https://www.youtube.com/watch?v=C-7L7kAKPVA

macie coś na polepszenie sobie humoru :D
ja zawsze jak to widzę to się od razu śmieję :))

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:38

haha :D nie mam humoru ale zajebiści ludzie z CR.pl dają mi to COŚ :d DZIEKI WAM ZA TO :D.

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:38

Wbijać do mnie xD Chata wolna xD ;D nie no ale tak na serio to dawno mnie tu nie było i muszę to nadrobić xd ;p

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:37

ja nie mam ;/

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:37

Santi niewiem jak ja Ci się za to odwdziecze:D już ją chcem!:) hahah

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:37

dokładnie natuś

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:37

ee tam kto tu nie ma humoru ? ! Dalej to nie jest żadna żałoba xD

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:37

No właśnie. Ludziska wstawać mi tu i po amerykańsku (I'm fine)!

Autor: menka Wysłano: 23 listopada 2012; 21:36

tak jest ! Cieszmy sie piątkiem !

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:35

To może jednak postawie tą kolejke to sie troche ożywicie...

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:35

Nic już na to nie poradzimy, bo nie mamy wpływu na niektóre osoby, więc pozostało nam się cieszyć tym co jest i nie tracić ze sobą kontaktu:)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:35

no właśnie Zakochana ma racje :D

Autor: zakochana ; ** Wysłano: 23 listopada 2012; 21:34

siema ;d
Ej ludzie dzisiaj piąteczeek ;D ! xd
A Wy o spaniu xd

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:34

Hala; Pożyjemy zobaczymy... Natuś tak :* prosze :D

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:34

emb : wszystko ;/

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:33

hahah Emb :D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:33

Mi sie chce spać jak wstaje. A jak musze iść spać to juz nie.

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:33

ja prd to kiedy ta impreza ?

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:33

Naprawdę?! Aaaa! Dziękuje:* hihi

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:32

HalaCR co sie z*ebało?

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:31

Mi o 18 już się chce spać xd więc się nie dziwcie:D koledzy codziennie próbują mnie wyciągnąć z domu, ale jestem za bardzo zmęczona, więc dziś też siedzę i jestem do waszej dyspozycji:D hahah

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:30

Ok Natuś ;* dostaniesz...piłkę z Pepsi Areny kopaną przez Crisa chyba gdzieś ją znajdę na trybunach...

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:30

Ja nie jestem smutna tylko trochę niewyspana :)

Autor: menka Wysłano: 23 listopada 2012; 21:30

Emb mi sie udziela ale jeszcze nie do końca nie pozwole na to ! :D

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:30

zal sie wszystko z.jebało

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:29

Ja nie śpie. Trzymam szafe.

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:29

Racja, nie jest już jak kiedyś, bo zbyt wiele się zmieniło..

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:28

No wszyscy tacy smutni... Tylko nie ja. Jestem kwiatem lotosu na jeziorze... Czy jakoś tak :D

Autor: menka Wysłano: 23 listopada 2012; 21:28

omg ja śpie 7 godzin i mi musi wystarczyc <3

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:28

Hahah no ba, od cb zawsze:* hihi

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:28

Wstawaj szkoda dnia :D

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:26

Ja ostatnio aż za bardzo lubie spać xd hahah kiedyś wystarczyło mi 3-4 godz i było git a teraz? 8 Godz to dla mnie za mało, nawet więcej to i tak mało..

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:26

HalaCR tak ;/

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:26

haha wypoczywam Natuś :D może coś chcesz?? :D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:26

Santi no to sie ciesze :D czekam z niecierpliwością ;)

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:25

Santi no to sie ciesze :D czekam z niecierpliwością ;)

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:25

eh nie jest tak jak kiedyś

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:25

A co ty tam Santi robisz?:D hahah

Autor: menka Wysłano: 23 listopada 2012; 21:24

ej co wy tak zamulacie? Mi sie udzieliło od tych waszych komentarzy xd

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:24

;/ też lubie spać :D

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:23

Ja i tak zaraz idę spać, bo mało śpię ostatnio i muszę choć trochę się wyspać:)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:23

tak wracam 29 spokojnie Pepsi Arena już zapakowana :D

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:22

Santi a ty jestes teraz w Gdańsku?

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:22

wszyscy tacy jacyś smutni ;/

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:20

xd

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:20

Ja tam w piątki wieczorem zawsze mam dobry humor... ;)

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:20

No ok, rozumiem:)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:19

a Natuś nie ważne :P

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:19

Santi nie ma mowy. Bez cb nie robimy!

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:18

A coś się stało? Ja też dziś nie mam humoru..:/ za tydzień możemy zrobić:)

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:17

No to zrobimy jak wszyscy będą mieć dobre humory :)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:17

bo nie mam nastroju jak chcecie róbcie be zemnie :)

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:15

Ja 7 kolejkę wam postawie:D hahah

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:15

A co tam u was ogólnie?

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:14

Czemu nic nie bd?:(

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:13

No ja moge postawić pierwszą kolejke jeśli chcecie ;)

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:13

Hah :D ja też ten avek lubię, przypomina mi o początkach strony ;)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:13

Nie ma żadnej impreski.

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:12

heh ;) a o co ta kłótnia ?

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:12

Siema Emb :D
Ej a kiedy będzie ta impreza na stronce? Bo wiem że Santi mówił o jakimś piątku ale w końcu nie wiem kiedy xD

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:12

Hej emb:)
a red co do avka to ten mi najbardziej do cb pasuje, niewiem czemu xd

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:10

U mnie? Hmm..jakoś źle, ale to dlatego że jakiś czas temu się pokłóciłam ze starszymi.. A tak to wsumie git:) pierwszy piątek od nie pamiętam kiedy jestem w domu wieczorem:D hahah
a co do kręgosłupa, to oczywiście boli trochę, ale to akurat normalne:) a tak wgl to mocno dziś nie boli, bo michał takiego wsumie dziś nie robiłam, poza oczywiście siedzenie na twardych krzesłach w sql..xd

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:09

no red genialny avek ;)

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:08

zw

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:08

Tak? :D To się cieszę :D miałam go na początku jak zrobiłam konto :)

Autor: Embraer Wysłano: 23 listopada 2012; 21:08

Hola Madridistas! :D

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:07

Red właśnie z tym avkiem cię kojarzę fajnie ze do niego wróciłaś.

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:07

u mnie też ok ;D

Autor: Ronaldoowa Wysłano: 23 listopada 2012; 21:06

Fajne to.! Gratuluję pomysłu ;)

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:06

U mnie spoko, cieszę się że jest weekend :D a co u cb?

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:06

hej Natuś ;)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:06

Powiedzmy że OK a u Cb??

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:05

i jak plecy znaczy kręgosłup ?? ;p

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:05

Co tam?;)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:04

Hey Natuś :D

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 21:04

Siema Natuś :D

Autor: Natuś_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:03

Hej:)

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 21:03

39.90

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:02

no a jak :D

Autor: Ronaldofanka7 Wysłano: 23 listopada 2012; 21:00

Haha, super książka, dla fanów CR7 rzecz obowiązkowa :)

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 20:59

podstadionem.pl

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 20:57

no ładny ;) Cristiano w styczniu ;)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 20:57

Fajnie tez muszę sobie bo stary jeszcze mam ;p a niedługo Święta :D

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 20:56

I jak fajny? :D

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 20:56

dzisiaj przyszedł już do mnie kalendarz Realu na 2013 Oficjalny ;)

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 20:55

:D

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 20:54

Kuba hahahah

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 20:54

Dobre santi xD

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 20:52

http://besty.pl/1827770 haha

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 20:52

:D

Autor: HalaCR Wysłano: 23 listopada 2012; 20:52

książka zajefajna ;) mam oczywiście ;D

Autor: Redfoo Wysłano: 23 listopada 2012; 20:51

" kiedy gasną światła wielkich stadionów, giwazda CR7 świeci nadal." Moje ulubione zdanie z tej książki :D

Autor: Santiago_CR7 Wysłano: 23 listopada 2012; 20:49

Fajny pomysł z tym.Może ktoś nie czytał książki to teraz ma po fragmencie.

  • Strona istnieje od: 901 dni