CristianoRonaldo.pl

środa, 20 września 2017 rokuOsób online: 5
rejestracja

Cristiano: zapisałem się w historii futbolu

UEFA przeprowadziła niedawno wywiad z Cristiano Ronaldo, oto jego zapis:


Co dla ciebie znaczy bycie najlepszym strzelcem w historii Pucharu Europy?
- To zaszczyt być czołowym strzelcem wszech czasów w Lidze Mistrzów, jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. To wyjątkowe rozgrywki, które nasz klub sobie upodobał. Miałem niesamowite szczęście że wygrałem je 2 razy, i chcę wygrać znowu, oby mi się to udało w tym sezonie. Fani kochają Ligę Mistrzów i ja też ją kocham, bo to wyjątkowe rozgrywki.

Co na boisku sprawia ci największą przyjemność?
- Robienie tego co kocham, a więc wykonywanie mojej pracy czyli ciężko trenować i dobrze grać, zapewniając przy tym radość wśród fanów. Staram się zdobywać bramki, bo kibice zawsze lubią obejrzeć dobre spotkanie i oczywiście gole. I to jest moja praca. Wygrywanie, dobra gra, zdobycie jak najwięcej bramek, pomoc drużynie i cieszenie się grą. Czerpanie radości z gry jest dla mnie bardzo ważne, bo futbol to radość i pasja, ale także przeciwności.

Na kim się wzorowałeś gdy zaczynałeś grać w Sportingu?
- Szczerze to nigdy nie patrzyłem na nikogo i nie chciałem być jak ktoś inny. W Sportingu grało wielu świetnych zawodników, ale nie rozmyślałem zbytnio nad nimi. Wtedy też myślałem o reprezentacji. Wiedziałem że gra dla wielkiego klubu jest trudna, ale mogłem to osiągnąć. Jednak gra w kadrze zawsze jest trudniejsza. I nagle wszystko potoczyło się bardzo szybko. Podpisałem umowę z Manchesterem United i po jakimś czasie grałem już w reprezentacji. Moimi odnośnikami w tej ekipie byli Couto, Costa i Figo, bo to były największe nazwiska w portugalskiej piłce.

O jakich osiągnięciach myślałeś za młodu?
- Zawsze czułem że byłem wyjątkowym zawodnikiem, już od początku występów dla Sportingu. Czułem, że wcześniej czy później będę na najwyższym profesjonalnym poziomie. Nie spodziewałem się że to stanie się tak szybko, ale przygotowywałem się na to, bo jak mówiłem, miałem talent. Zawsze ciężko pracowałem i wierzyłem w swoje możliwości, czy to w Sportingu, czy to w United, czy w Realu Madryt. Rozwijałem się coraz bardziej jako zawodnik, jako człowiek i jako osoba. Cieszyłem się z tej pracy.

Jak myślisz, jak zostaniesz zapamiętany w futbolu za 20, 30 lat?
- Jestem pewien że zapisałem się w piłkarskiej historii. Czy to się podoba ludziom czy nie, moje liczby mówią same za siebie. Jednym to się będzie podobać, a innym nie, ale nie mam wątpliwości że już zapisałem się na kartach historii piłki nożnej.

Dodano: 2016-05-05 19:19:26 Autor: Galaktyczny
Reklama
Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: crisronaldo7 Wysłano: 24 lipca 2016; 14:58

Cristiano Ronaldo w roku 2017 dostanie złotą piłkę przewyższając Antoine Griezmanna i Lionela Messiego

  • Strona istnieje od: 1929 dni
  • Zarejestrowanych użytkowników: 1888
  • Newsów w serwisie: 1235
  • Gości online: 5
  • Użytkowników online: 0
Online
© 2014 CristianoRonaldo.pl
Projekt graficzny strony www opole