CristianoRonaldo.pl

środa, 20 września 2017 rokuOsób online: 6
rejestracja

Nike Football prezentuje Pro Genius – zestaw narzędzi do treningu mentalnego

Piękno futbolu kryje się w widowiskowych akcjach i szczelnej obronie. Chwała zwycięstwa i gorycz porażki są wpisane w przebieg akcji na murawie. Nieprzewidywalność i zmienność sprawiają, że sport ten jest bardzo ekscytujący. Żadnej chwili pojedynku nie da się przewidzieć – sprawność piłkarza to wciąż zmieniające się równanie, którego składowymi są siła fizyczna i mentalna.

Poziom zaawansowania tych dwóch zmiennych odróżnia dobrych od wspaniałych zawodników. Chcąc osiągnąć swój maksymalny potencjał, piłkarz musi trenować przez cały rok. Musi również rozwijać zdolności fizyczne, taktyczne i mentalne. Nike Pro Genius, nowy zestaw narzędzi dostępnych wyłącznie za pomocą aplikacji Nike Football, został zaprojektowany, by pomagać zawodnikom każdego poziomu zaawansowania w pracy nad psychologicznymi aspektami gry.

Nowe rozszerzenie aplikacji zostało opracowane wraz z ekspertami z dziedzin psychologii i logiki. Swój wkład w powstanie Pro Genius miały również gwiazdy światowego futbolu, jak Mario Götze czy Robert Lewandowski. Rozwiązanie umożliwia użytkownikom włączenie do treningu gier interaktywnych i zręcznościowych. Nike Pro Genius pozwala piłkarzom na rozwinięcie decyzyjności, planowania strategii, pewności siebie czy wizualizacji gry przy pomocy pięciu technik: Priming, Counter Attack, Crossing, Twórcza wizualizacja oraz Siła motywacji.

Priming To interaktywne narzędzie treningu mózgu zainspirowane przez Cristiano Ronaldo oraz Kevina De Bruyne, pozwalające na doskonalenie czasu reakcji i podejmowania decyzji.
Counter Attack Forma treningowa powstała podczas rozmów z Mario Götze. Ćwiczenie pomaga w utrzymywaniu chłodnej oceny sytuacji na boisku. Gracze muszą powtarzać wielokrotne scenariusze ataku, co ułatwia im podejmowanie decyzji w czasie cennych ułamków sekundy.

Crossing To interaktywne narzędzie opracowane na podstawie sugestii Jérôme Boatenga i Edinson Cavaniego. Crossing służy doskonaleniu strategii pozycyjnej przez uczenie się trajektorii lotu piłki. Pracując nad różnymi sekwencjami dośrodkowania, użytkownicy muszą podejmować decyzję o ataku czy obronie w zależności od tego, gdzie upadnie piłka.

Twórcza wizualizacja Wskazówki Roberta Lewandowskiego przyczyniły się do powstania tego ćwiczenia audio. To „próba generalna” przed wykonaniem zadania na murawie. Wizualizacja gry pomaga w przygotowaniu mózgu do odpowiednich zagrań na boisku, dzięki czemu piłkarz staje się bardziej pewny siebie.
Siła Motywacji To kolejne narzędzie audio powstałe we współpracy z Joe Hartem, pomagające przekuć emocje negatywne w pozytywne. W efekcie zawodnicy podnoszą samoocenę podczas realnej gry.
Narzędzia treningu mentalnego Nike Pro Genius są dostępne od 14 czerwca w aplikacji Nike Football.


 

Dodano: 2016-06-16 17:55:37 Autor: root
Reklama
Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: crisronaldo7 Wysłano: 25 lipca 2016; 13:00

POdoba mi się to ćwiczenie umysłu można nieźle na tym wyjść jak ktoś kocha piłkę nożną

  • Strona istnieje od: 1929 dni
  • Zarejestrowanych użytkowników: 1888
  • Newsów w serwisie: 1235
  • Gości online: 6
  • Użytkowników online: 0
Online
© 2014 CristianoRonaldo.pl
Projekt graficzny strony www opole